Přeskočit na hlavní obsah

Kavárny v Brně: Café Bar AfreiAhoj všem!

Předem se omlouvám za kvalitu fotek, bylo to foceno telefonem v ne moc příznivých světelných podmínkách :)

S kamarádkami, kdy si chceme dát sraz, se vždycky slezeme v nějaké jiné kavárně. Proč? Protože rády zkoušíme, kde mají super kafe, prostředí, jídlo a zákusky. Dnes jsme navštívily malou kavárničku pod kostelem Sv. Michala na Dominikánském náměstí v Brně.


Kavárna už na první pohled, když okolo ní jdete, vypadá jako útulné místečko, kde je super strávit nějaký čas s přáteli na pokecu.

Celá kavárna se nese v Provance stylu - falešné okno s okenicemi na zdi, stolek a lavice vytvořena z palet, vzory levandule a dalších kytiček, motta různě pověšená na stěnách na dřevených prnkech v různých barvách a směrech. Tento styl se mi strašně líbí a přijde mi to útulné, skoro jako doma.

Usadily jsme se na místečko proti dveřím, kde příjemně foukalo. Ujal se nás postarší pán s pěkně kulatým bříškem, který byl nesmírně milý. Dal nám nabídku pití a jídla a sdělil nám, že až budeme mít vybráno, stačí jen zvednout oči, že nás bude neustále pozorovat. A opravdu tomu tak bylo, jakmile jsme si vybraly a zvedly oči, hned byl u nás.

I když bylo parné horko, objednaly jsme si s kamarádkou kávu - ona cappuccino a já Latté macchiato. Samozřejmě, abychom se i zchladily jsme si daly každá džbánek americké limonády, který byl plný všemožného ovoce - ananas, broskev, pomeranč, máta.

Nebyly bychom to my, kdybychom si nedaly i něco malého k snědku. Jsme milovnice panini, takže jsme si objednaly klasické ŠS - šunka a sýr, v malé velikosti, abychom doma snědly večeři.Obsluha nám donesla vše, co jsme si objednaly, ale poté si nás už moc nevšímala. Což mě celkem zklamalo. Proto svému hodnocení této kavárny dávám o půl bodíku míň. Kdyby si nás více všímali - stačilo, kdyby se jen zeptali zda máme vše a my jen přitakali, vypadalo by to rozhodně lépe, než se budou vybavovat na baru. 

Celkově na mě kavárna působila rodinným dojmem a bylo mi zde příjemně. Někdy sem určitě zas zavítám.

Moje hodnocení:


A co vy, navštívili jste nějakou takovou kavárnu?

Pěkný večer,
AmayaCafe Bar Afrei Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Komentáře

  1. Už dlouho hledám nějakou tu dobrou kavárnu, takže moc díky za tip! :)
    http://lifestyleoptimist.blogspot.cz/

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Děkuji za každý komentář ^^